December 12, 2017

Chelsea o elimina pe Napoli dupa 4-1 in prelungiri, iar Real ajunge si ea in sferturi dupa 4-1 cu TSKA.

In aceasta seara s-au jucat ultimele doua meciuri din “optimile” Ligii Campionilor. Real Madrid s-a calificat mai departe dupa 4-1 cu TSKA Moscova (1-1 in tur), iar Chelsea a trecut dramatic de Napoli in prelungiri cu 4-1 dupa ce in tur italienii s-au impus cu scorul de 3-1. Fanii lui Chelsea au inceput seara cu cantec si au incheiat-o la fel. Italienii s-au conformat si au dansat cum li s-a cintat, Drogba a dat semnalul de calificare in prima repriza, Terry si Lampard au apropiat-o, iar Jovanovici a definitivat-o in prelungiri.

Realul lui Mourinho a facut spectacol la returul cu rusii si este in “sferturi”. Masinaria de goluri madrilena a marcat de 4 ori in poarta adversarilor, Ronaldo a reusit o “dublă” astfel a ajuns la 6 goluri in 6 meciuri de Liga Campionilor in acest sezon. Golul lui TSKA marcat de Tosici a fost superb, insa a contat doar pentru onoare.

Vineri de la ora 13.00 vor avea loc tragerile la sorti pentru sferturile Ligii si pentru Europa League.

Iata rezultaele :

1. Chelsea Londra – Napoli 4-1 (goluri: Drogba ’28, Terry ’47, Lampard ’75 pen., Ivanovic ‘105 – Inler ’55)

2. Real Madrid – TSKA Moscova 4-1
(goluri: Higuain ’26, C. Ronaldo ’55, 90+4, Benzema ’70 – Tosici ’77)