September 26, 2017

Plecata in acesta seara ca favorita clara in partida cu TSKA Moscova, Real Madrid nu a reusit decit un rezultat de egalitate in partida de la Moscova, 1-1, contind pentru prima mansa a “optimilor” Ligii Campionilor. “Galacticii” au deschis scorul in minutul 28 prin Cristiano Ronaldo. Realul s-a vazut egalat la ultima faza a meciului, atunci cind Wernbloom, debutant la TSKA, l-a invins pe Casillas cu un sut din interiorul careului. In cealalta partida a serii, Napoli a invins-o pe Chelsea cu 3-1 si a devenit favorita la calificarea in sferturile de finala ale Ligii Campionilor. Juan Mata a deschis scorul dupa greseala capitanului Cannavaro. Bucuria englezilor a durat doar 11 minute pentru ca Lavezzi a egalat cu un sut de la marginea careului plasat in stinga lui Cech, iar Cavani a adus pe Napoli in avantaj in minutele de prelungire ale primei reprize. Napoli s-a distantat la 2 goluri in minutul 65 atunci cind Lavezzi a reusit “dubla” dupa o pasa primita de la Cavani.

Iata rezultatele : 1.TSKA MOSCOVA – REAL MADRID 1-1;

2.NAPOLI – CHELSEA LONDRA 3-1;