November 24, 2017

Iata ca putem spune in sfarsit ca nationala Romaniei incepe incet,incet sa se trezeasca la realitate si sa joace un fotbal, decent, un meci in care nu ne-am facut de rusine ba chiar mai mult, am reusit un rezultat de egalitate cu nationala Uruguayului care este locul 4 mondial in clasamentul FIFA!

Adevarul este ca n-am mai avut de mult un amical asa tare “acasă” de la istoricul 5-1 cu Germania in Giulesti. In aceasta seara campioana Americii de Sud si locul 4 in lume ne-a pus repede la respect, in secunda 102, cursa a lui Ramirez pe stinga, iar cosmarul Cavani loveste iar spre Tatarusanu fara preluare.

Incepem mai bine repriza a 2-a, o rabufnire pe traseul Marica-Torje-Stancu aduce egalarea si uluiala uruguayenilor in minutul 50. Gol marcat de Bogdan Stancu.